Dzień Górnika w grupie sześciolatków.

Tam pod ziemią w ciemnym chodniku

Wielu pracuje dzielnych górników”.

4 grudnia to data, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza uroczystości przedszkolnych. Jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Sześciolatki na podstawie wysłuchanej legendy o Św. Barbarze oraz prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, sztygar, kilof, czako, szyb itp. Dowiedziały się również co oznacza symbolika górniczego godła. Przeprowadziliśmy także zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, przy tej okazji dzieci próbowały wyjaśnić do czego jest on używany. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne posługując się węglem do rysowania. Dzień Górnika upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.