Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Warsztaty Wielkanocne w klasie IV

Okres przygotowań do świąt wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez uczniów tradycji świątecznych.                                27 marca   w klasie IV odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci i rodziców zorganizowane przez wychowawczynię p. Ninę...

Konkurs wiedzy pożarniczej - etap gminny

W dniu 24. marca w Sompolnie odbył się konkurs wiedzy pożarniczej - etap gminny. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 5a: Jakub Jędrzejewski i Krystian Jazubski. Jakub zajął drugie miejsce.

Gratulujemy.

Dzień wody w klasach trzecich

Dzieci z klas trzecich podczas Dnia Wody wykonały gazetkę, która została wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Zawarte na niej informacje uświadamiają społeczność szkolną, że bardzo duże ilości wody są wśród nas w postaci rzeczy np. mebli, ubrań itp.

Konkurs ogólnopolski "Giga Laurka dla Strażników Leśnych"

Prace uczniów klasy 3a biorących udział w konkursie "Giga Laurka dla Strażników Leśnych" 

Z kulturą mi do twarzy - "W magicznym świecie dźwięków"

W ramach realizacji międzynarodowego projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” drugoklasiści wykonali zadanie 1. „W magicznym świecie dźwięków” z Modułu  - W KRAINIE MUZ.

Podczas zajęć uczniowie poznawali instrumenty muzyczne, ich wygląd i brzmienie. Najpierw podczas...

Projekt "Zdrowe dzieciaki to my" - "CO ZROBIĆ, BY DOBRZE SIE WYSPAĆ?"

Aby w dzień mieć dobry humor i chęć do zabawy, sportu i nauki, potrzebujesz wypoczynku i regeneracji. Dlatego w nocy śpisz. Podczas snu rośniesz? Dlatego dbaj o to, by spać odpowiednio długo. Powinieneś spać 10 godzin, żeby dobrze odpocząć po całym dniu.

Dzieci...

Światowy Dzień Wody w klasach III.

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody,...

Witamy WIOSNĘ

W Polsce najpopularniejszym świętem witania wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Klasy trzecie radośnie powitały wiosnę.

Uczniowie z klasy 3a w Bibliotece Publicznej

Już ozimina szumieć zaczyna, że nie powróci mróz i po tym można od razu poznać, że Wiosna jest tuż, tuż.

Fiiię w Mąkolnie odwiedziły dzieci z klasy 3. Tematem przewodnim spotkania była wiosna. Uczniowie wysłuchali, jak przyroda budzi się do życia, jakie ptaki przylatują do nas...