Pingpongiści rozpoczynają sezon.

Bardzo dobrze rozpoczęli nasi tenisiści stołowi sezon szkolny 2015/16. Na naszym obiekcie zorganizowaliśmy Półfinał Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Do rywalizacji przystąpiły podstawówki:

- dziewczęta:

• Szkoła Podstawowa w Mąkolnie,
  • Szkoła Podstawowa w Wąsoszach.

- chłopcy:

• Szkoła Podstawowa w Mąkolnie,
  • Szkoła Podstawowa w Licheniu Starym,
  • Szkoła Podstawowa w Kramsku.

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do trzech wygranych punktów. Celem całego turnieju było wyłonienie mistrza oraz wicemistrza półfinału, doskonalenie gry w tenisa stołowego, współzawodnictwo oraz rywalizacja dzieci ze szkół podstawowych w tenisa stołowego, integracja międzyszkolna oraz wspaniała zabawa zgodna z zasadami Fair Play.

Dziewczęta nasze nie dały żadnych szans dziewczętom z Wąsosz, natomiast chłopcy pokonali kolegów zarówno z Kramska jak i z Lichenia:

I m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie

II m – Szkoła Podstawowa w Wąsoszach

Chłopcy:

I m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie

II m – Szkoła Podstawowa w Kramsku

III m – Szkoła Podstawowa w Licheniu Starym

Dziewczęta grały w składzie: Marlena Zajączkowska, Wiktoria Jaskólska, Ola Wodnicka oraz Aleksandra Matuszewska. Chłopcy – Krystian Piechocki, Eryk Matuszak..

Finały Mistrzostw Powiatu Konińskiego odbędą się w Ślesinie a udział w nich ma zagwarantowany mistrz oraz wicemistrz wszystkich trzech półfinałów z naszego powiatu. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy połamania rakiet na finałach powiatowych.

Organizatorem półfinałów był Szkolny Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Mąkolnie – Jolanta Okupna, Tomasz Zieliński.