Dni Europy w naszej szkole!

Dnia  20 05 2015 r. w naszej szkole odbyły sie Dni Europy . Zadaniem każdej z klas było przygotowanie 10- minutowej prezentacji dotyczącej  wcześniej wylosowanego kraju. Klasa IV wylosowała Grecję, klasa VA Niemcy, Vb Czechy natomiast klasa VI Włochy. Ponadto, uczniowie poszczególnych klas musieli przygotować plakat zachęcający do odwiedzenia jednego z krajów europejskich.

Na wstępie uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali paradę flag państw europejskich przy dźwiękach "Ody do radości" czyli hymnu Unii Europejskiej. Następnie wystąpiła klasa IV, od której wszytko się zaczęło, m. in. zabawne jak i poważne przedstawienia, śpiewanie piosenek związanych z poszczególnymi krajami oraz skecze. Apel miał również na celu zintegrowanie sie szkoły podstawowej i gimnazjum . Opiekę nad całą uroczystością sprawowali nauczyciele języka angielskiego: pani Nina Nowak i pani Angelika Ulańska oraz nauczyciel muzyki : pan Zbigniew Słodkiewicz.