Uroczyste obchody „Święta Niepodległości” w grupach „Pszczółki” i „Zajączki”

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

12 listopada nasze grupy z tej okazji utrwaliły symbole narodowe, śpiewały hymn Polski wspólnie z całą społecznością szkolną. Dzieci poznały legendy i wybrane wydarzenia z historii Polski. Poznały bohaterów narodowych i żołnierzy walczących o wolność Polski. Na korytarzu przedszkolnym można było podziwiać tematyczną gazetkę. Dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane w barwach biało-czerwonych. Kolorowały godła naszego kraju. Również tego dnia wzięliśmy udział w apelu. Dzieci z grupy „Pszczółki” recytowały wiersz „Ojczyzno”. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.