Wycieczka do Warszawy piątoklasistów.

W wiosenny poranek, 14. kwietnia 2015 r., uczniowie klas V a i V b wraz  z opiekunami, p. R. Krochmal i p. N. Nowak oraz kierownikiem wycieczki p. A. Malecha wybrali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Warszawy, aby poznać historię i zabytki stolicy.

Po dotarciu na miejsce spotkali się z panem przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał ich z historią miasta związaną z oglądanymi miejscami      i zwiedzanymi zabytkami. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć: Pałac Kultury i Nauki,  Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki, Barbakan, Katedrę Warszawską oraz Kościół św. Krzyża. Następnie dotarli do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli hołd Polakom poległym w obronie ojczyzny. Na Starym Rynku dzieci miały możliwość zakupić pamiątki. Ogromne wrażenie zrobił na uczniach kolejny punkt programu, mianowicie zajęcie miejsc na trybunach Stadionu Narodowego. Nasi wycieczkowicze mogli przez parę chwil poczuć się jak prawdziwi kibice.                                             Po fali uniesień podczas oglądania stadionu piątoklasiści udali się do Centrum Nauki Kopernik, aby zaczerpnąć wiedzę z różnych dziedzin nauki i na własnej skórze przekonać się, jak działają niektóre prawa funkcjonujące we wszechświecie.  Aby nabrać sił po dniu pełnym wrażeń, wszyscy posilili się w restauracji Mcdonalds, a następnie w świetnych nastrojach udali w drogę powrotną do Mąkolna. Sądząc po twarzach i relacjach uczestników, wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w myślach uczniów.