Konkurs pięknego czytania - „Lubię i umiem czytać”.

Dnia 30 października 2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt: „Lubię i umiem czytać” dla klasy czwartej. Celem konkursu było: rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Każdy uczestnik konkursu pięknie prezentował fragment książki. Wszyscy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności, choć nie odbyło się bez lekkiej tremy. Wbrew pozorom głośne czytanie przy zgromadzonej publiczności i przed komisją konkursową nie jest wcale takie łatwe i proste. Trzeba było czytać dobitnie, wyraziście i płynnie, zgodnie z zasadami interpunkcji, modulować głos, oddać uczucia  i nastawienie bohaterów oraz oczywiście ładnie się zaprezentować. Zmagania konkursowe oglądali widzowie – koledzy i koleżanki z klasy, głośno nagradzając brawami i trzymając za kolegów kciuki.

Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor – Maria Piaskowska, pani Bożena Cichocka – pracownik Biblioteki Publicznej, Elżbieta Wiśniewska – wychowawca klasy IV oraz Danuta Jakubiak – nauczyciel bibliotekarz wyłoniła laureatów, którzy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami oraz nagrodami pocieszenia.

Laureatami zostali:

I miejsce – Aleksandra Bekier

II miejsce – Paulina Łukaszewska

III miejsce – Gabriela Roszak

Mistrzem czytania została uczennica - Aleksandra Bekier

Uzasadnienie: wysoka zdolność rozumianego tekstu, umiejętne przekazanie wartości tekstu, duża wyobraźnia w interpunkcji, wrażenie, nośność głosu.