Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 25. października w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas jej czytania.

Po krótkim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a nauczyciel bibliotekarz tomem Baśni Andersena dokonał pasowania każdego z nich. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki, które będą im przypominać o tym dniu.

Wydarzenie zakończyło się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki do domu.