Wycieczka do Poznania

W dniu 03.10.2023 uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę do Poznania. Na początek odwiedzililiśmy Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą.W Laboratorium czekały nas trzy atrakcje – trzy rodzaje zajęć warsztatowych : Survival, eksperymenty z wodą w laboratorium chemicznym oraz projektowanie z użyciem długopisów 3D. Drugim punktem wyprawy był Stadion Lecha Poznań. Podczas zwiedzania fani piłki nożnej mogli zajrzeć do miejsc, do których kibic podczas meczu nie ma dostępu. Zobaczyli min. salę konferencyjną, szatnię, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, lożę prezydencką. Chętni uczniowie mogli zakupić pamiątki w klubowym sklepie.