Witaminowa sałatka owocowa

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ Smacznie, zdrowo, kolorowo” w naszym przedszkolu dzieci samodzielnie zrobiły pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową.

Przedszkolaki odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły owoce: truskawki, borówki, winogrona, ananasa, banany. Gdy wszystko było już gotowe rozpoczęła się degustacja sałatki. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie.