Przedszkolaki z grupy Żabki wzięły udział w Konkursie Plastycznym z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Konkurs „ Nie do wiary skarpetki nie do pary” organizowany był przez  Szkolę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

W ramach konkursu należało zaprezentować swój pomysł na skarpetki. Dzieci ozdobiły  gotowe skarpety nadając im drugie życie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w podziękowaniu książeczki i dyplomy.   Kolorowe skarpetki nie do pary nadal uważane są za wyjątkowe i sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa –odmienne na tle jednolitego tłumu. 21 marca zakładamy dwie inne skarpetki, by pokazać, że bycie "innym niż inni" nie oznacza niczego złego. Ponadto poprzez kolorowe skarpetki nie do pary szerzymy świadomość społeczeństwa na temat choroby Downa.