Dzień Jabłka - grupa Biedronki, Kotki i Żabki

W dniu 28.09.2022 r. dzieci z przedszkola obchodziły „Dzień Jabłka”.

Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych, aby od najmłodszych lat wyrabiać w nich nawyk dbania o własne zdrowie. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również "jabłkowy" taniec. Próbowały musu jabłkowego, piły sok z jabłek, oraz wspólnie wykonaliśmy ciasto z jabłek. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, jak wygląda praca w sadzie, gdyż odwiedziły sad. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.