Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

 

 

Wycieczka w ramach programu „ POZNAJ POLSKĘ” CZĘSTOCHOWA- WIELICZKA- ZAKOPANE- KRAKÓW

W dniach 11 – 13maja 2022 roku uczniowie z klas ósmych, siódmych i szóstych szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce w ramach programu„ POZNAJ POLSKĘ”  na południe Polski, do Częstochowy, Wieliczki, Zakopanego, Krakowa.

,,231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku``

Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało ustanowione pierwotnie w 1919 roku i przywrócone w 1990 r. Obok Święta Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. 

Narodowe Święto Niepodległości

Udział klas drugich w szkolnym apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Projekt „Jak silny jest wiatr?

Wiele dziedzin naszego życia powiązanych jest z wykorzystaniem energii. Najczęściej pozyskujemy ją w procesie spalania, np. węgla. Można ją jednak wytworzyć również w inny sposób, np. z wiatru. Jak to możliwe?

 Podczas zajęć „Jak silny jest wiatr? uczniowie wykonali szereg...

Badanie opinii mieszkańców – ankieta

W imieniu Gminy Sompolno zapraszamy do  zapoznania się z informacją dotyczącą "Badania opinii mieszkańców – ankieta".

 

 

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to jedno z większych ekologicznych świąt świata. Obchodzone jest 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę

Projekt - „ Jak z butelek powstają bluzy polarowe ?”

To kolejne zajęcia z projektu, w którym wzięli udział drugoklasiści. Tematem zajęć było „ Jak z butelek powstają bluzy polarowe ?” Na podstawie obejrzanego filmu oraz własnych doświadczeń uczniowie dyskutowali na temat „Czy warto segregować śmieci?” Dowiedzieli się jak...

"Kamyczkowe fantazje"

Malowanie kamieni wyzwala kreatywność, relaksuje, poprawia samopoczucie, a efekty zaskakują nawet autorów. Nowe doświadczenie, które wspaniale rozwijaja wyobraźnię.

Kwiatki malowane na drewnie

Malowanie na drewnie to świetne zajęcie rozwijające umiejętności manualne, pozwalające dziecku na tworzenie czegoś nowego. To okazja do nauki cierpliwości i precyzji.

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku przebiega on pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie". W obchody Dnia Zdrowia włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

NA GÓRĘ