Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

 

 

NIE PALIMY, BO O ZDROWIE WALCZYMY!

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie wraz z wychowawcą p. A. Pankowską przystąpili do IV edycji programu „Bieg po zdrowie”

„Zaproś mnie na swoją lekcję”

Dziś w ramach udziału w projekcie edukacyjnym  grupa zaawansowana klas 8A i 8B gościła niezwykłą panią Małgorzatę Konopczyńską, która dała wskazówki do uczenia się na egzamin. 

Światowy Dzień Bez Papierosa

 

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Promowanie stylu życia wolnego od papierosa.

Projekt mamy

Mama to osoba, która zastąpi każdego, ale nikt nie zastąpi matki. Uczniowie klasy 3  z wychowawcą wykonali pracę plastyczną  pt: "Projekt mamy". 
Nasze dzieci chętnie pracują zdalnie i wykonują prace z wielkim zaangażowaniem.

Konkurs czytelniczy

Wychowawca klasy 2a we współpracy z biblioteką szkolną  zorganizował i przeprowadził konkurs czytelniczy dotyczący znajomości lektury "Karolcia". Celem konkursu było rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Uczniowie z...

Komputery "Zdalne nauczanie"

18 maja 2020r. Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek przekazał na ręce Pani Dyrektor  sprzęt komputerowy do nauki zdalnej.

„Lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy IIa, także w czasie zdalnego nauczania realizują projekt edukacyjny mający na celu zachęcenie do czytania książek oraz doskonalenie techniki czytania i czytania ze zrozumieniem. Projekt trwa od początku tego roku szkolnego. Dzieciaki przeczytały już wiele książek. Tym...

Prace plastyczne klasy trzeciej

Coraz cieplej i coraz bardziej zielono. Swoim pięknym zapachem bzy i konwalie ukazują nam piękno majowych dni. Uczniowie klasy trzeciej                         z wychowawcą wykonali prace plastyczne o tym pięknym miesiącu. Mimo obecnej sytuacji uczniowie chętnie pracują...

Kartka dla Medyka

W dniach 16.04. - 30.04.2020r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji "Kartka dla Medyka", która polegała na stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla wszystkich pracowników służby zdrowia w Polsce i na świecie. Dziękujemy wszystkim uczniom i...

NA GÓRĘ