Srebrne medale naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu!!!

Hala ślesińskiej podstawówki to arena zmagań tenisistów stołowych od wielu, wielu lat. Tutaj dnia 20 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Finały zgromadziły sześć najlepszych zespołów żeńskich oraz pięć męskich z terenu całego powiatu konińskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć naszych uczniów, którzy na tegoroczne mistrzostwa przygotowywali się od 1 sierpnia.

Nasze drużyny reprezentowali:

Dziewczęta: Wiktoria Jaskólska, Aleksandra Matuszewska oraz Ola Wodnicka.

Chłopcy: Krystian Piechocki, Eryk Matuszak.

Rozgrywki rozpoczęły się od eliminacji grupowych, które nasze drużyny przebrnęły bez większych problemów.

Dziewczęta po rozgrywkach grupowych oraz półfinale, które wygrały nie sprostały uczennicom z Dobrosołowa i ze srebrnymi medalami wracają do Mąkolna. Opiekunem dziewcząt oraz trenerem była nasza wuefistka Pani Jolanta Okupna:

I m – Szkoła Podstawowa w Dobrosołowie – awans na zawody rejonowe

II m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie – awans na zawody rejonowe

III m – Szkoła Podstawowa w Sławsku

IV m – Szkoła Podstawowa w Kawnicach

V-VI m – Szkoła Podstawowa w Wąsoszach, Szkoła Podstawowa w Krzymowie.

Chłopcy natomiast po dwóch bardzo łatwych zwycięstwach zajęli pierwsze miejsce w grupie i o finał zagrali z podstawówką z Dobrosołowa. Kolejne łatwe zwycięstwo i w finale nasi uczniowie zagrali z faworyzowanym Żychlinem, gdzie po zaciętym boju przegrali 3:1 ostatecznie zajmując drugie miejsce w powiecie.

I m – Szkoła Podstawowa w Żychlinie – awans na zawody rejonowe

II m – Szkoła Podstawowa w Mąkolnie – awans na zawody rejonowe

III m – Szkoła Podstawowa w Kramsku

IV m – Szkoła Podstawowa w Dobrosołowie

V m – Szkoła Podstawowa w Brzeźnie.

Opiekunem oraz trenerem chłopców był Pan Tomasz Zieliński.

Były to najbardziej udane mistrzostwa powiatu od lat. Dalszy etap dla dziewcząt i chłopców to finały rejonowe, które dnia 5 listopada odbędą się w Kłodawie. Życzymy dziewczętom i chłopcom samych pękniętych ping pongów a pozostałym uczestnikom gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.