Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

26 marca 2015r. uczniowie klas pierwszych i drugich SP byli z wycieczką w Domu Kultury w Koninie. Obejrzeli baśń muzyczną pt. „ W tajemniczej  krainie krasnali”. Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl, w którym brały aktywny udział. Na zakończenie w wyniku losowania wybrane osoby otrzymały upominki: Krzysztof Ruszczyński z klasy Ia, a  wszyscy pozostali dostali baloniki.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Komendzie Miejskiej Policji. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania pracy policjantów, odwiedzili strzelnicę oraz wydział kryminalistyki. Policjanci pokazali dzieciom narzędzia i metody  służące wykrywaniu śladów. Uczniowie sprawdzali swoje linie papilarne.