BEZPIECZEŃSTOW W INTERNECIE

W dzisiejszych czasach Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Korzystamy z niego na co dzień, żeby komunikować się z innymi, przeglądać informacje, robimy zakupy i wiele innych czynności. Jednakże, z tymi nieskończonymi możliwościami pojawiają się również zagrożenia, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze życie i nasze bezpieczeństwo. Dlatego też, ważne jest, żebyśmy byli świadomi potencjalnych zagrożeń i robili wszystko, co w naszej mocy, żeby zabezpieczyć siebie i nasze dane online.

W tym celu, uczniowie naszej szkoły przygotowali kreatywną tablicę, która przedstawia kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. W naszej tablicy znajdziecie ważne porady, takie jak:
• Nie udostępniaj swoich danych osobowych: Nie podawaj swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu lub innych prywatnych informacji, chyba że jest to naprawdę konieczne.
• Używaj silnych haseł: Stwórz hasło składające się z co najmniej 8-12 znaków, zawierające dużą i małą literę, cyfrę i znak specjalny. Unikaj łatwych do odgadnięcia haseł, takich jak "123456" lub "hasło".
• Używaj antywirusa: Zainstaluj antywirusa i aktualizuj go regularnie, żeby chronić swój komputer przed wirusami i malware.
• Uważaj na linki i załączniki: Nie otwieraj linków lub załączników od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać wirusy lub inny złośliwy oprogramowanie.
• Korzystaj z bezpiecznych stron: Upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane osobowe lub dokonujesz płatności, ma certyfikat SSL i adres zaczynający się od "https".
Pamiętajmy, że Internet może być wspaniałym narzędziem, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z niego bezpiecznie. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo online, żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.