Mikołajki

7 grudnia w przedszkolu zapanował świąteczny nastrój związany ze Świętym Mikołajem. Najpierw pojawiły się zadania przygotowujące do oczekiwanej wizyty. Dzieci rozwiązywały zagadki, pochwaliły się wiedzą z różnych dziedzin, wykonały zadania ruchowe. Zaprezentowały swoje marzenia kończąc zdanie: ,,Chcę dostać..." Dotykiem rozpoznawały różne prezenty ukryte w worku. Wykonały wiele prac plastycznych, których tematem był Mikołaj.

Gdy wreszcie pojawił się gość, wyrecytowały wiersz, zaśpiewały dwie piosenki, razem z Mikołajem zatańczyły ,,Wesoły pląs", poprosiły o prezenty słowami:

Święty Mikołaju - co w tym worku masz,

jakie upominki grzecznym dzieciom dasz?

Mikołaj hojnie obdarował wszystkie dzieci. One w podziękowaniu zaśpiewały mu  ,,Sto lat". Na podsumowanie obejrzały bajkę ,,Pozdrowienia od Mikołaja", w której znalazły się również zadania ćwiczące spostrzegawczość. Dzień minął w miłej, świątecznej atmosferze.