Uniwersytet Dzieci - Projekt „Przyroda z klasą „Czy wiesz jak żyje jeż” - klasa I ab

Dnia 13.10.2020 roku rozpoczęliśmy Projekt „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”. Tematem pierwszego zajęcia było „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”. Dzieci wysłuchały filmu, w którym pani psycholog opowiadała co wpływa na koncentrację uwagi. Aby skupić uwagę dzieci na rozpoczynających się zajęciach, obudzić w nich czujność, spontaniczność przystąpiły do zabawy „Każdy, kto …”. Następnie wysłuchały część opowiadania. Pozwoliło to sprawdzić uważność słuchania i poziom zrozumienia przez dzieci historii.

Trening koncentracji uwagi - zmysł wzroku -  „Znajdź różnice” - karty pracy;

Trening koncentracji - zmysł dotyku - lepienie bałwana przy zasłoniętych oczach.

Trening koncentracji - zmysł słuchu - wysłuchanie nagrania z odgłosem klaksonu i dźwiękiem karetki pogotowia (liczenie).

Wysłuchanie dalszej części historyjki o chłopcu i odpowiedź na pytanie „Dlaczego chłopiec miał tak duże trudności z wykonaniem zadania?.

„Wygraj z niełatwym zadaniem” - plansze dla dzieci, jest to instrukcja jak radzić sobie z zadaniem wymagającym koncentracji i skupienia:

- omówienie planszy,

- odpowiedzi na pytania