SuperTeam z Mąkolna w SuperKoderach!

Aktywnie działamy od 24 września 2019. Jeszcze bez mBotów, ale już pierwsze zajęcia pozwalające oswoić program mBlock za nami. Uczniowie przygotowali krótkie scenki w programie mBlock przedstawiające pierwsze spotkanie bohaterów powieści „Czarnoksiężnik z krainy OZ”.

„Krótkie scenariusze” w języku angielskim zostały wymyślone przez uczniów. Nasze pierwsze zmagania postanowiliśmy utrwalić również podczas tygodnia kodowania CodeWeek, w którym uczestniczyła nasza szkoła.

Na kolejnych kilku zajęciach postaramy się dzielnie zmierzyć z oryginalnym scenariuszem naszego widowiska, jak na prawdziwych Pogromców Języków przystało. Ach! Z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkanie z  śrubokrętami, śrubkami, a finalnie  mBotami…