Pasowanie na ucznia

Dnia 23. października 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.  Świadkami tej uroczystej chwili byli koledzy i koleżanki z klas drugich, rodzice, pani dyrektor, poczet sztandarowy, wychowawcy oraz przedstawiciele SU. Całość rozpoczęła się częścią oficjalną – wprowadzeniem sztandaru przez Poczet Sztandarowy oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie pierwszaki rozpoczęły bogatą część artystyczną, na którą składały się piosenki, wiersze i krótkie scenki. Potem na scenie pojawili się uczniowie klas II.

Po występie nastąpiło uroczyste ślubowanie. Treściwy okrzyk pierwszoklasistów: „Ślubujemy” oraz złożenie odcisku palca w szkolnej kronice stał się oficjalnym momentem włączenia w poczet społeczności szkolnej. W dalszej części pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania, po czym dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje. Na koniec uroczystości wyprowadzono sztandar a uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na wspólny poczęstunek do klas.