"Anaruk chłopiec z Grenlandii'

Uczniowie klas trzecich po przeczytaniu lektury Cz.Centkiewicza pt: "Anaruk chłopiec z Grenlandii" wraz z rodzicami wykonali eksponaty do makiety przedstawiającej  Grenlandię. Lektura stała się tylko wstępem do czerpania z innych źródeł informacji. Makieta pozwoliła dzieciom poznać życie i zwyczaje Eskimosów żyjących na Grenlandii. Dzieci wykazały swoje niezwykłe kreatywne podejście do zadań.

Oglądających zachwyciły stroje eskimoskie oraz zwierzęta żyjące na tej mroźnej wyspie. Przygotowanie uczniów przy niewątpliwie znaczącej pomocy rodziców było znakomite. Ich wsparcie dla dzieci, zaangażowanie - zasługuje na uwagę i podziw. Dzieci z rodzicami pracowały w domach. Rodzice zorganizowali fantastyczne materiały, razem z dziećmi wykonywali przepiękne eksponaty.