Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dnia 8 grudnia przedszkolaki w ZSP w Mąkolnie obchodziły Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia pani Iwona Szklarska zrealizowała kolejne zadanie z projektu "Każdy inny - wszyscy równi." W ramach tego dnia przeprowadzono zajęcia, które pokazały dzieciom z jakimi problemami spotykają się osoby niepełnosprawne w swoim życiu. Dzieci miały przedstawiony sprzęt ortopedyczny służący osobom niepełnosprawnym czyli wózek inwalidzki i kula ortopedyczna. Przedszkolaki mogli zobaczyć i poczuć na własnej skórze, z czym borykają się osoby niepełnosprawne. Na koniec dzieci z zainteresowaniem i ogromnym zaskoczeniem obejrzały filmik pt:„Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki”.