Próba ustanowienia rekordu Guinnessa w programowaniu!

W naszej szkole odbyła się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w programowaniu, w ramach akcji społeczno-edukacyjnej “Code & Share "Programuj z klasą” organizowanej przez Fundację ArchitectsPL.

Do akcji zgłosiło się ponad 100 szkół, zarówno z małych miejscowości, jak i dużych miast. Cały proces kwalifikacji zgodnych z procedurami Guinness World Records przeszła ponad połowa z nich w tym nasza szkoła. 5 grudnia 2017 roku o godz. 10:30 we wszystkich szkołach zakwalifikowanych do udziału w akcji, rozpoczęła się lekcja programowania, która trwała 45 minut.

Uczniowie w czasie zajęć z pełnym zaangażowaniem programowali między innymi grę "Ciepło zimno" oraz poznawali komponent pisak w programie Scratch. Konspekt lekcji przygotowali eksperci z dziedziny programowania, przy współpracy z kadrą pedagogiczną. Próba ustanowienia rekordu Guinnessa odbywała się  z zachowaniem zasad zgodnych z regulaminem Guinness World Records. Od dzisiaj uczniowie z  niecierpliwością będą oczekiwali na oficjalne potwierdzenie rekordu.