Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Z tej okazji w naszej szkole realizowaliśmy  ogólnopolski  projektu kulturowy o LET'S GO GREEN.

Od wtorku uczniowie w bibliotece szkolnej mogli oglądać wystawę z najważniejszymi informacjami o Irlandii i Świętym Patryku. W czwartek 14 marca   cała społeczność szkolna ubrała się na zielono. W tym dniu  zorganizowano 2 konkursy : „Liczymy po Irlandzku od 1 do 10” oraz konkurs na najbardziej irlandzkie przebranie „IRISH COSTUME CONTEST” . Na lekcjach języka angielskiego uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący Irlandii na platformie Kahoot,poszerzali słownictwo dotyczące kultury Irlandii  a młodsi uczniowie oglądali bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej. Na w-fie odbył się bieg w zielonych strojach „A Saint Patrick’s Run”. Szkołę odwiedził również skrzat irlandzki , który przeprowadził quiz wśród uczniów dotyczący Irlandii     i jej patrona Świętego Patryka. Uczniowie klasy  1 wykonali dekorację prezentującą irlandzkie symbole, Wiele pozytywnych emocji wywołał JIG DANCE, czyli wspólne wykonanie tradycyjnego irlandzkiego tańca, w które włączyli i młodsi, i nieco starsi. Na przerwach uczniowie mogli skorzystać z kawiarenki oferującej przysmaki irlandzkie. Słodkości cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wszystkim nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie