Happening "Zdrowe odżywianie"

Dnia 31 stycznia br. w naszej szkole odbył się happening pod hasłem ,, Zdrowe odżywianie’. Akcję  w ramach projektu edukacyjnego zorganizowali uczniowie klasy VIIA pod kierunkiem p. Elżbiety Leszczyńskiej. Adresatami tejże akcji byli uczniowie klas IV-VII, zaś celem propagowanie zdrowego stylu życia.

Organizatorzy na tę okoliczność przygotowali prezentację, quiz wiedzowy a także degustację owoców – nieocenionych źródeł witamin oraz zdrowych potraw, bogatych w odżywcze składniki pokarmowe. Uczniowie poszczególnych klas wraz opiekunami uważnie wsłuchiwali się w wygłaszane przez siódmoklasistów informacje na temat zdrowego odżywiania, roli racjonalnego odżywiania, w tym regularnego odżywiania się. Przypomnieli sobie charakter współczesnej piramidy żywieniowej. Poznali różne rodzaje diet i korzyści płynących z uprawiania fitnessu w procesie zdrowego odżywiania się jak i odchudzania. Uczestnicy spotkania , żywo’ dyskutowali na temat odżywiania. ,chętnie dzielili się doświadczeniami i obserwacjami żywieniowymi. W miłej i życzliwej atmosferze smakowali rożnych potraw, m.in na bazie jogurtu i płatków rożnego rodzaju, a także wymieniali się ciekawymi przepisami na zdrowe ciasteczka.
Happening okazał się świetną okazją do uzmysłowienia uczniom skutków złego odżywiania. Uczniowie uświadomili sobie, iż zdrowe odżywianie jest gwarantem zdrowia.