Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dnia 06.02.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Ideą DBI jest dbanie o bezpieczeństwo internautów, uświadamianie im jak wiele zagrożeń niesie za sobą Internet oraz jak można je unikać.

Tego dnia młodzież z klas 3 oddziałów gimnazjalnych przeprowadziła zajęcia dla pozostałych uczniów naszej szkoły. Ich głównym celem było uświadomienie młodszym kolegom i koleżankom, że Internet nie służy nam tylko dla rozrywki, lecz również do poszerzania horyzontów wiedzowych. Nie pominęli także bardzo ważnej kwestii, mówiącej o niebezpieczeństwach czyhających w Interncie. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie coraz częściej o tym zapominają. Dzięki warsztatom uczniowie zdobyli bardzo ważne informacje, które w przyszłości pomogą im bezpiecznie korzystać z Internetu.