Finisz projektu 1Planet4all – Razem dla klimatu!

Zakończyliśmy funkcjonowanie Szkolnej Redakcji Klimatycznej – My dla klimatu – klimat dla nas, realizującej zadania zawarte w projekcie 1Planet4All.   Uwieńczeniem naszych  spotkań i działań była organizacja Wydarzenia klimatycznego Akcja dla klimatu ! dla społeczności szkolnej dnia 1 czerwca 2021r., podczas którego Asia, Marysia, Krzysztof, Michał i Radek pod opieką Pani  M. Piaskowskiej i Pani R. Czarkowskiej przedstawili efekty swojej trzymiesięcznej pracy.

W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek i Dyrektor Szkoły Pani Adelina Nowak, dla których młodzi i zdolni reporterzy zaprezentowali opracowane przez siebie wytwory: artykuły dziennikarskie, wywiad, prezentację. Ważnym punktem Wydarzenia klimatycznego było spotkanie online uczniów klas VI, VII i VIII  z dietetyczką, która  podczas swojej prezentacji  potwierdziła związek pomiędzy sposobem odżywiania, a śladem węglowym pozostawianym podczas produkcji żywności. Uczniowie brali również  udział w spotkaniu online z Panem Kacprem Wojtysiakiem, badaczem Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, na półkuli południowej w archipelagu Szetlandów Południowych, ale możliwe to było dopiero 10.06.2021r..

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do realizacji zadań Redakcji klimatycznej.