NIE PALIMY, BO O ZDROWIE WALCZYMY!

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie wraz z wychowawcą p. A. Pankowską przystąpili do IV edycji programu „Bieg po zdrowie”

Jest to Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Nadrzędnym  jego celem jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program został zrealizowany w postaci 6 lekcji tematycznych. Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. przeprowadzały wywiady, pracowały przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń czy pomysłów.

Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Z realizacją programu zapoznani  byli również rodzice.