„Miasta polskie w baśniach i legendach” 6 latki na wycieczce

Dnia 7 stycznia 2019 r. przedszkolaki z grupy 6 latków wraz z klasami pierwszymi uczestniczyli w wycieczce do Konina. Celem wycieczki było  przedstawienie teatralne „Miasta polskie w baśniach i legendach”  oraz  zapoznanie z zawodem policjanta w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Przedstawienie teatralne bardzo spodobało się dzieciom.  Oprócz  humoru, wrażeń estetycznych, walorów artystycznych spektakl zawierał dużo treści o  polskich miastach, przypominając stare legendy i baśnie, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. 

Natomiast wycieczka na Policję była bardzo ciekawa. Policjanci zorganizowali  zajęcia warsztatowe, na których zapoznali dzieci z różnymi technikami ich pracy, np. zdejmowania odcisków palców,  pokazali urządzenia, z których korzystają, zorganizowali też przejażdżkę radiowozem. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantom za ciekawą lekcję i podarowały własnoręcznie przygotowany album swoich prac pt. „Policja w oczach 6- latków”.

Organizatorem wycieczki była  p. Aneta Fijałkowska-Gołdyn. Opiekunami p. Agnieszka Guźniczak, p. Sylwia Wiśniewska i p. Monika Bilińska