Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- Dzień Kolorowej Skarpetki.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

W naszym przedszkolu odbył się  Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby te posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom. Nasze przedszkolaki wysłuchały wiadomości na temat tego schorzenia, jak również podczas rozmowy zauważyli, że ich koleżanka Adrianna ma dzisiaj swoje święto. Każdy przedszkolak otrzymał kotylion i dyplom za udział w zajęciach. Na koniec zajęć wykonaliśmy wspólne zdjęcie naszych kolorowych skarpetek.