Marika i Julka ze złotymi medalami. Brawo dziewczęta.

Tradycyjnie w lutym warcabiści z naszej szkoły rozpoczynają cykl turniejów, zawodów o mistrza szkoły, gminy, powiatu i województwa. Po zdobyciu tytułów mistrzów gminy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Warcabach Klasycznych, które dnia 24 lutego tradycyjnie odbyły się w Ślesinie. W turnieju finałowym wystartowało 107 uczniów z 24 szkół Powiatu Konińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów.

W kategorii dziewcząt klas 7-8 pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu zdobyła nasza uczennica Marika Lamprycht. Nie przegrywając ani jednego pojedynku zdobyła złoty medal i awans na zawody rangi wojewódzkiej. Zuzia Lasota zajęła bardzo dobre 6 miejsce a jej siostra Olga 11. W tej kategorii wystartowało 24 zawodniczek. W chłopcach klas 7-8 świetnie spisał się Bartosz Lamprycht zajmując 4 miejsce. Bartek jako jedyny z zawodników wygrał partię z mistrzem powiatowym. Świetnie spisał się także Adam Maśliński zajmując 9 miejsce. Przed ostatnią partią Adam był na trzeciej pozycji wśród 23 zawodników. Niestety porażka w ostatniej partii spowodowała spadek na 9 miejsce w mistrzostwach.

W klasach 4-6 bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy VII Julka Kocańska. Grając bardzo pewnie i odważnie zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Powiatu. Julka poszła w ślady swojego brata Kamila, absolwenta naszej szkoły, który wielokrotnie zdobywał medale na turniejach warcabowych. W tej kategorii Kinga Krzyżanowska zajęła 15 miejsce a Daria Kolasińska 23. Dużo słabiej poszło naszej męskiej drużynie. Wszyscy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce Filip Wysocki, Jakub Wesołowski oraz Jakub Jędrzejewski będąc pierwszy raz na turnieju musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale także z tremą oraz bardzo silną grupą uczestników mistrzostw. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy Pani Jolancie Okupnej oraz Panu Tomaszowi Zielińskiemu za przygotowanie uczniów do mistrzostw.

Patronat nad mistrzostwami sprawował Starosta Koniński oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Marice, Julce oraz Bartkowi życzymy samych złotych medali na finałach wojewódzkich, które dnia 24 marca odbędą się w Lipnie.