Tydzień z Astrid Lindgren

W związku z obchodami 20 rocznicy śmierci szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, w bibliotece szkolnej została przygotowana gazetka i wystawka książek przypominająca uczniom  niezwykłą i ponadczasową twórczość autorki, której dzieciństwo i młodość przypadła na początek ubiegłego wieku, ale jej powieści są w pełni zrozumiałe dla współczesnego czytelnika.

Pisarka wnosi ciepło i humor do wszystkiego, co opisuje – codzienne życie i przygody, radości i smutki, dobro i zło. Nie ma chyba na świecie dzieci i dorosłych, które nie znałyby i nie lubiły książek Astrid Lindgren. Z wypiekami na policzkach dzieci słuchały fragmentów czytanych powieści o przygodach Pippi, Emila ze Smalandii czy Dzieci z Bullerbyn. Podczas przerw uczniowie mogli przeczytać o twórczości pisarki i wykonać prace – ilustracje wybranych bohaterów książek Astrid Lindgren.