"Jestem eko"

Dnia 21.06.2021 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programów edukacyjnych „Akademia bezpiecznego Puchatka”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”. Pod hasłem „Jestem eko”. W organizację włączyli się Rodzice obydwu klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyły: pani dyrektor szkoły Adelina Nowak, pani wicedyrektor Maria Piaskowska. Pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy.

Dzieci recytowały wiersze o ekologii, zaśpiewały piosenkę, uczestniczyły w zabawie „Poszukiwanie hasła”. Punktem kulminacyjnym było posadzenie symbolicznego drzewa. Sadzenie drzew jest jednym z najpiękniejszych i rzeczowych elementów ochrony przyrody. Ważna jest edukacja i świadomość konsekwencji działalności człowieka dla środowiska naturalnego, bo drzewa to nasze „zielone płuca”.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję skosztować dorodnych sezonowych owoców, zdrowych naturalnych przetworów owocowych.

Uczniowie wraz z wychowawcami bardzo dziękują Burmistrzowi Miasta Sompolno za udostępnienie namiotu, który uświetnił naszą uroczystość.