Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach obchodów zaczęliśmy od zorganizowania kącika do głośnego czytania i wspólnego oglądania obrazków. Było to wygodne i miłe miejsce w sali, a w upalne dni koce rozłożone pod drzewem. Każdy, kto chciał słuchać otrzymał zaproszenie. Była więc ,,Lokomotywa", ,,Rzepka", ,,Ptasie radio", ,,Kłamczucha", ,,Skarżypyta", ,,Jaś i Małgosia" i wiele innych pozycji z literatury dziecięcej. W każdym dniu inne propozycje. Potem oglądanie ilustracji, wykonywanie poleceń, zadawanie pytań, rozwiązywanie zagadek, kolorowanie obrazków i wiele innych aktywności. Czasem poczęstunek ekologicznymi owocami i rozrywka w postaci puszczania baniek mydlanych. Działania te stały się źródłem miłych doznań i okazją do mądrej rozmowy.