Powitanie wiosny

Przyjście nowej pory roku to doskonała okazja do tego, by pokazywać jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W oddziałach przedszkolnych tradycyjnie działania zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci prowadzą obserwacje i wykonują prace pielęgnacyjne. Nie zabrakło również licznych prac plastycznych, o czym informowaliśmy wcześniej. Witając wiosnę wyruszyliśmy w barwnym korowodzie - w którym każde dziecko niosło element symbolizujący wiosnę. Dzieci śpiewały piosenki. Uroczyście pożegnano zimę, której symbolem była kukła marzanny. Wiosna rozpoczęła swoje panowanie zapraszając na spacery i do zabaw na świeżym powietrzu.