Śladami jesieni

Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków pod opieką wychowawców realizowały projekt edukacyjny ,,Śladami jesieni". Głównym celem było obserwowanie wybranych środowisk przyrodniczych, rozróżnianie i nazywanie popularnych warzyw i owoców, rozwijanie twórczości plastycznej, doskonalenie umiejętności czerpania wiedzy z różnych źródeł. Dzieci przygotowały kącik przyrodniczy, uczestniczyły w wycieczce po okolicy w celu szukania oznak jesieni. Zwracały uwagę na dominującą kolorystykę oraz zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Rozróżniały warzywa i owoce.

Wykonywały ciekawe i pomysłowe prace plastyczne stosując różnorodne techniki. Można je było podziwiać w oddziałowych galeriach przez czas trwania projektu. Dzieci wykonywały zadania chętnie, były radosne i uśmiechnięte. Na zakończenie otrzymały dyplomy. Przeprowadzona ewaluacja wykazała zasadność podejmowanych działań.