Wszyscy razem się bawimy, wszystkie strachy przegonimy !

Każdy człowiek czegoś się boi i jest to zupełnie normalne. Dzieci najczęściej mówią o obawie przed pająkami, duchami, ciemnością. Na jednych z zajęć podjęliśmy trudny temat, chodzi o lęk. Dzieci dowiedziały się,  że każdy z nas go odczuwa w mniejszym bądź w większym stopniu. Są też rzeczy, których nie musimy się bać, mimo to wzbudzają w nas czasami niechciane emocje. Tak jest na przykład z ciemnością. Tego dnia Pani przeczytała nam bajkę terapeutyczną. Poznaliśmy Małgorzatkę i jej misia. Małgorzatka bardzo bała się ciemności. Zdradziła nam, w jaki sposób pozbyła się lęku przed ciemnością. Pani zorganizowała nam zabawę w "Dzień i noc". Każdy w tym dniu przyniósł do przedszkola latarkę. Na hasło: dzień- spacerowaliśmy po sali, na hasło : wieczór- włączaliśmy latarki, zaś na hasło- noc, świecąc w przyciemnionej sali latarkami szukaliśmy skarbów. Na koniec zajęć tworzyliśmy pajączki, które wyeksponowaliśmy na pajęczynie.