"Droga do niepodległości..." - konkurs historyczny

W dniu 6. listopada 2020 ogłoszony został konkurs pt.: ,,Droga ku niepodległości…’’ –  w kolejnej  edycji  akcji MEN ,,Szkoła pamięta``. Celem konkursu jest kultywowanie corocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Data ta powinna zawsze pozostawać w pamięci Polaków jako wyraz szacunku dla ojczyzny, pamięci osób poległych, które w jej obronie oddały własne życie, krzewienia patriotyzmu.

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię koronawirusa działania realizowane w ramach cyklu ,,Szkoła pamięta…’’ miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas 5-8 szkoły podstawowej. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 7 uczniów.

Wszystkim uczestnikom za zapał, poświęcony czas i ,,włożone serce’’ w przygotowane przez nich prace konkursowe serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcą został  uczeń  ALEKSANDER  z klasy VIII.