Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi"

Dzieci z klasy III pod opieką p. Marzeny Pyster i p. Anny Dąbrowskiej wzięły udział  w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem „ Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Zadaniem konkursowym było wykonanie w dowolnej technice prac plastycznych, na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarczych. Patronat honorowy nas konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W klasie została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym ze zwróceniem uwagi na niebezpieczne czynności i sytuacje związane z obecnością zwierząt gospodarczych.

W konkursie wzięło udział 10 dzieci, z których komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze i najciekawsze prace: Darii Kolasińskiej, Wiktora Mirkiewicza          i Darii Nowakowskiej.