Projekt "Zima - biała pora roku"

Klasa III w związku z realizowanym projektem „ Zima- biała pora roku”, który ma na celu poszerzenie i wzbogacenie wiedzy na temat pory roku jaką jest zima, a także zaspokojenie narastającego zaciekawienia światem ukazywanego przez dzieci, które są coraz baczniejszymi obserwatorami świata. Pod opieką M. Pyster i A. Dąbrowskiej dzieci przygotowały gazetkę zimową w klasie. Odbyła się pogadanka na temat białej pory roku, jak również prezentacja multimedialna pt. „ Zima”. Dzieci w ramach projektu wykonały również prace na Dzień Babci i Dziadka - puszkę doniczkę i puszkę lampion. Babciom i Dziadkom bardzo podobał się upominek wykonany przez dzieci.

Odbyła się burza mózgów na temat kto zamieszkuje lodową krainę na przykładzie lektury „ Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zgłębiały informacje na temat życia, kultury, wyglądu.  W dniu 28.02.2020r. odbył się konkurs ze znajomości lektury. I miejsce zajął Wiktor Mirkiewicz, II miejsce Daria Kolasińska i Kinga Krzyżanowska, a III miejsce zajęła Daria Nowakowska.

Dzieci wzięły również z ogromnym zaangażowaniem udział w konkursie na  „ Najpiękniejszego bałwanka stojącego”. Do wykonania bałwanka użyte zostały różnego rodzaju materiały np. styropian, wata, ryż. Wszystkie prace były oryginalne i wykonane z wielkim zaangażowaniem. Bałwanki zostały umieszczone na korytarzu, aby wszystkie dzieci z naszej szkoły mogły je podziwiać.