Teatr bawi i uczy – sześciolatki w teatrze

Czytanie, pisanie i mówienie to podstawowe umiejętności, które rozwijają nasze dzieci. Nawet z dużą ilością pięknie ilustrowanej literatury nie będzie to jednak tak intensywne, jak w przypadku kontaktu z żywą sztuką wystawianą na deskach teatru. Tam historia literacka przenosi się bowiem do życia.

To tu dzieci mają niepowtarzalną szansę spotkać, usłyszeć i przeżyć literaturę. Dzięki ekspozycji na słowo mówione przez aktorów dzieci ćwiczą swoje umiejętności językowe nie w formie pisanej (tak jak to się dzieje w przypadku książek), ale ustnej. Wreszcie – ustne przekazy literackie są najbardziej pierwotną formą kontaktu z literaturą, z jaką przyszło spotkać się ludzkości. Warto ją podtrzymywać. Tym razem  sześciolatki uczestniczyli w spektaklu interaktywnym pt. „Kot w butach”. W roli modeli na deskach teatru wystąpiły również dzieci. Wraz z aktorami odegrały główne wątki sztuki. To widownia wspólnymi siłami i mocą wyobraźni napisała „Kota w butach „na nowo”.