Brawo! Mamy wyróżnienie!

Z ogromną radością ogłaszamy, że klasa I  zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania (z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków) oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie. Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne. W ramach wyróżnienia każde dziecko, które brało udział w projekcie otrzymało dyplom, książkę o przygodach Słodziaków, broszurkę na temat segregowania odpadów, komplet słodziakowych długopisów i maskotkę z nowej kolekcji.