„Świąteczne muzykowanie”

W sobotę 14.12.2019r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie rozbrzmiała radosnym, przedświątecznym śpiewem. Społeczność szkolna zaprezentowała przybyłym gościom znane polskie i anglojęzyczne hity świąteczne. Uroczystość uświetnili: Burmistrz Miasta Sompolno – pan Roman Bednarek, radna – pani Żaneta Lasota, radny – pan Ryszard Nowakowski oraz przedstawiciele organizacji lokalnych: Stowarzyszenie Kobiet Inicjatyw Wiejskich z Mąkolna, Koło Gospodyń Wiejskich z Mąkolna, Mostek, oraz Sycewa, OSP z Mąkolna, Mostek i Wierzbia. Przybył także gość specjalny – św. Mikołaj.

Na samym początku czas umiliły nam występy najmłodszych artystów. Następnie rozpoczął się konkurs w dwóch kategoriach – klas I – III oraz IV – VIII. Nad jego przebiegiem czuwało jury. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców. W  kategorii  klas I – III wyróżniono klasę I, natomiast w kategorii klas IV – VIII, I miejsce zajęła – klasa VII, II miejsce – klasa IV, III miejsce – klasa VB. Urozmaiceniem tego dnia były: kawiarenka oraz kiermasz bożonarodzeniowy przygotowane przez Radę Rodziców. Mile spędzony czas i niezwykły zimowo-bożonarodzeniowy wystrój sali przybliżyły wszystkim magie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.