Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2019 roku dzieci z „zerówek” odwiedziły bibliotekę szkolną, aby uczestniczyć w urodzinowym przyjęciu Pluszowego Misia. Głównym celem tego święta była chęć  przypomnienia najważniejszych wartości jakimi są  przyjaźń, miłość, ciepło.

Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Z tej okazji dzieci zostały zaproszone razem ze swoimi misiami na spotkanie z książką. Miały okazję zapoznać się z historią pluszowej zabawki. Później była prezentacja misiów przez każde dziecko. Dzieci uczyły się śpiewać piosenkę „Niedźwiadek". Były również pląsy, zagadki, układanie puzzli, zwiedzanie wystawki książek oraz konkurencje sportowe. Nie zabrakło głośnego czytania wierszy, których bohaterami są sympatyczne misie. Dzieci malowały farbami i wycinały swojego ulubionego misia. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w degustacji misiowych przysmaków (miód i miodowe ciasteczka), następnie otrzymały malowanki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty u Pluszowego Misia.