Spotkanie z policjantem

22 listopada 2019r. odbyło się spotkanie z policjantem w „zerówce”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie funkcjonariusza. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania czytanej przez gościa książki. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe oraz książeczki do kolorowania. Bardzo dziękujemy młodszemu aspirantowi Michałowi Pawłowskiemu z Komendy Miejskiej Policji w Koninie za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.