Projekt edukacyjny „Zwierzęta. Dzieciaki kochają zwierzaki”

Klasa II i III pod opieką wychowawców: Marzeny Pyster i Bożeny Anteckiej w dniach od 16.11.2018 roku do 16.12.2018 roku realizowały projekt edukacyjny „ Zwierzęta. Dzieciaki kochają zwierzaki”.

Głównym celem projektu było:

- nabywanie nowych wiadomości podczas różnych sytuacji edukacyjnych,

- spotkania z ciekawymi ludźmi – weterynarz,

- poznanie wybranych zwierząt,

- ciekawostki na ich temat oraz roli w życiu człowieka.

Dzieci w czasie realizacji projektu obejrzały filmy edukacyjno-przyrodnicze związane ściśle z tematem.

• Prezentowały wybrane zwierzęta w szkole, miały możliwość przyniesienia swojego pupila do klasy (świnka morska, chomik, królik) i obserwacji jego zachowań.
  • Spotkały się z weterynarzem, który przedstawił i poszerzył wiedzę dzieci na temat zwierząt i opieki na temat zwierząt i opieki nad nimi.
  • Brały udział w konkursie plastycznym „Moje zwierzątko”. Prace dzieci rozwijały ich wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Dzieci wykonały bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe prace. Wykorzystały różne techniki. 6 osób otrzymało nagrody książkowe:

Klasa II – Patryk Nowakowski, Kinga Krzyżostaniak, Daria Kolasińska,

Klasa III – Zofia Roszak, Julia Kocańska, Zuzanna Lasota.

• W klasach zorganizowano wystawę w postaci książek, albumów, czasopism, które miały służyć poszukiwaniu różnych wiadomości i ciekawostek nt. wybranych zwierząt.