Wigilia

Dnia 21. grudnia 2018 roku odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka, podczas których uczniowie przedstawiają historię narodzin Pana Jezusa, śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki oraz mówiąc wiersze. Odbyło się również uroczyste odczytanie Ewagelii wg św. Łukasza. ,,O to dziś narodziła się miłość''- to słowa kolędy, która poruszyła serca wszystkich obecnych na apelu. To w dzień narodzin Pana Jezusa narodziła się również miłość, która została w sercach ludzi, by ich wzruszyć i dać siłę do podążania za Chrystusem. Na koniec uroczystości wszyscy wysłuchali przemówień pana burmistrza, księdza proboszcza oraz pani dyrektor, która następnie wręczyła nagrody przedszkolakom za udział w konkursach. Po zakończeniu apelu uczniowie rozeszli się do swoich klas, by podzielić się opłatkiem oraz skosztować wigilijnych potraw.