Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 7-22 października 2017r. dzieci z grupy „0” w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej uczestniczyły w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Jest to wydarzenie mające na celu popularyzowanie nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.  Poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia  uczestnicy poznawali  podstawy programowania.  Mimo, że sześciolatki nie mają w podstawie programowej treści z edukacji informatycznej to podejmowane działania przygotowują  do realizacji ich  w kolejnych latach nauki szkolnej. Na zajęciach prowadzonych przez pana Marcina Bekiera i panią Agnieszkę Guźniczak.  Dzieciaki korzystały ze strony internetowej code.org, która uczy programowania od podstaw. Sześciolatki z ogromnym zaangażowaniem przechodziły przez kolejne poziomy. Sprawiało im to wielką radość, a przy okazji uczyły logicznego myślenia i orientacji przestrzennej. Wykonywały też portrety postaci tam występujących. Na zakończenie otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.