Światowy Dzień Wody w przedszkolu

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody -  najmłodsze grupy przedszkolne również przyłączyły się do świętowania

Z tej okazji wszystkie dzieci miały na głowach opaski z kroplą wody. Dzieci badały i poznawały właściwości wody: smak, zapach, kolor. Poznały także stany skupienia wody.  Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, płynąca w strumyku, deszcz, szum morza). Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w wykonywanych doświadczeniach z wodą (sprawdzając co się rozpuszcza, a co nie). Następnie uważnie wysłuchały wiersza Michała Jankowiaka pt. ,,Woda czyli wszystko zaczyna się w chmurach’’ recytowanego przez nauczyciela. Wielką radość sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe: „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nich bąbelków. W tym dniu wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin.