"Biblioteka -świat w jednym miejscu"

,,BIBLIOTEKA - świat w jednym miejscu '' to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Chociaż dzisiaj traktujemy je jako sposób na darmowe książki, to biblioteki na przestrzeni wieków zmieniły pokolenia, wspierały rozwój naszych cywilizacji i tym samym wpływały na los świata. Samo słowo biblioteka pochodzi oczywiście z języka greckiego, od słowa biblion - książka. To właśnie Grecję uważa się za kolebkę bibliotek. Tydzień bibliotek to świetna okazja, żeby odwiedzić swoją lokalną placówkę i właśnie dziś odwiedziły ją przedszkolaki z grypy ,, Żabki '' . Dzieci dowiedziały się jak powstaję książka, poznały takie pojęcia jak: autor, ilustrator, drukarz. Następnie maluchy samodzielnie wykonały swoją pierwszą okładkę.